معاون وزیر علوم خبر داد بازگشایی دانشگاه‌ها از ۱۵ شهریور/ شرط برگزاری کلاس‌های حضوری

به گزارش خبرنگار مهر، علی خاکی صدیق درباره بازگشایی دانشگاه‌ها گفت: بازگشایی دانشگاه‌ها با توجه به شرایطی که دارند از ۱۵ شهریورماه خواهد بود.

وی ادامه داد: ممکن است برخی از دانشگاه‌ها از ۲۲ شهریورماه، برخی ۲۵ شهریورماه و برخی ۲۹ شهریور ماه بازگشایی کنند که بستگی به شرایط دانشگاه‌ها دارد چون در طول تابستان دانشگاه‌هایی بودند که ترم تابستان برگزار کرده و هنوز یک سری از کارهای ترم تابستان آنها باقی مانده است و لذا آمادگی برای آغاز سال تحصیلی را از ۱۵ شهریور ندارند.

معاون آموزشی وزارت علوم افزود: دانشگاه‌ها با توجه به شرایط دانشگاه خود تصمیم می‌گیرند از چه روزی بازگشایی کنند، عمده کلاس‌ها نیز به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و به صورت محدود برخی دانشگاه‌ها که امکان داشته و تردد دانشجویی ندارند و بیشتر دانشجویان آنها بومی است می‌توانند یک سری کلاس حضوری برگزار کنند.

وی با اشاره به آماده‌سازی خوابگاه‌ها گفت: خوابگاه‌ها زیر نظر معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها در حال آماده شدن هستند و احتمالاً با ظرفیت ۵۰ درصدی دانشجو پذیرش خواهند کرد.

خاکی صدیق افزود: دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دانشجویانی که دارای کلاس‌های عملی، آزمایشگاهی و کارگاهی هستند در اولویت اسکان در خوابگاه هستند.

وی درباره برگزاری کلاس‌ها به صورت حضوری نیز گفت: به صورت محدود در برخی از دانشگاه‌ها شاید بتوانیم کلاس‌های حضوری هم داشته باشیم ولی محور اصلی ما آموزش الکترونیکی است چون تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه‌ها حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد، دانشجویان غیر بومی هستند بنابراین کلاس حضوری باعث نقل و انتقال و حرکت بین شهرها می‌شود لذا توصیه ما بر آموزش الکترونیکی است.

خاکی صدیق تاکید کرد: در شرایطی که دانشگاه‌ها بتوانند پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند و دانشجویان مجبور به حرکت بین شهری نشوند می‌توانند کلاس حضوری داشته باشند.

وی درباره اینکه با توجه به تاخیر در برگزاری کنکور، قبول شدگان فرصت شرکت در کلاس‌ها را خواهند داشت گفت: ترم اول برای نو ورودان دانشگاه‌ها از آبان است و طبق برنامه سازمان سنجش در اواخر مهر و اوایل آبان این اسامی به دانشگاه‌ها داده شود.

وی افزود: ثبت نام به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و دانشجویان ترم خود را آغاز می‌کنند که در ادامه تحصیل دچار وقفه نشوند و روال ترمی دانشگاه‌ها هم برهم نریزد.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments