نمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات کیش (KITEX) برگزار می شود

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی کیتکس گفت : نمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات کیش در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت تحت عنوان «کیتکس» (KITEX) برپا می شود.

به گزارش راستین آنلاین رحیم توانا امروز (شنبه ۲۷ فروردین) در جمع خبرنگاران که در دانشکده «مهندسی» دانشگاه شیراز برگزار شد، گفت: نمایشگاه بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات کیش در تاریخ ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت تحت عنوان «کیتکس» (KITEX) با هدف رفع نیازمندهای فناورانه کشور در بازار صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات شامل حوزه ها و محورهای هوشمندسازی، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، تله کام، امنیت و زیرساخت های اقتصاد دیجیتال مبتنی بر تکنولوژی های جدید از قبیل رمز ارزها، بلاک چین، متاورس و فناوری های بانکی برپا می شود.   مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی «کیتکس» اضافه کرد: تمرکز رفع نیازها روی مناطق آزاد تجاری و مناطق ویژه اقتصادی کشور است و صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان یک صنعت زیرساخت می تواند موتور پیشران سایر سنایع کشور باشد و موجب ایجاد حرکت اقتصادی و ایجاد اشتغال و افزایش شاخص های رفاه اجتماعی و حتی بهبود اوضاع اجتماعی و سیاسی شود.   وی اظهار کرد: علت انتخاب جزیره کیش به عنوان محل برگزاری نمایشگاه، وجود فضاهای مناسب برای مدیریت و اجرای برنامه های نمایشگاه شامل سالن های مناسب و استاندارد و همچننی فضای مناسب در مرکز همایش های جزیره کیش با امکانات صوتی و تصویری و همچنین ملاحظات اقامتی و رفاهی شرکت کنندگان در این رویداد و امکان جذب و حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی و همچنین ویژگی تسهیل در رفت و آمد و تسهیل در امور صادراتی و گمرکی است.   توانا، وجود دانشگاه های مختلف و تجمع فعالان این صنعت در جزیره زیبای کیش در خلیج فارس را از دیگر علل انتخاب این جزیره برای نمایشگاه کیتکس ۲۰۲۲ دانست، افزود: حامیان اصلی نمایشگاه مدیریت و شورای عالی مناطق آزاد کشور و مناطق ویژه اقتصادی کشور هستند و سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان جلودار این حرکت شناخته می شود.   مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی «کیتکس» اضافه کرد: سایر حامیان این نمایشگاه صندوق نوآوری و شکوفایی نهاد ریاست جمهوری و اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران (مپنا) و سندیکای صنعت مخابرات و انجمن های مرتبط ار قبیل «افتا»، انجمن های برق، الکترونیک و ابزار دقیق و همچنین سایر تشکل های صنفی مرتبط بوده اند.   وی گفت: حمایت شرکت های مادر تخصصی و اپراتورهای مخابراتی بزرگ کشور از طریق حضور فعال در این نمایشگاه می تواند چرخه عرضه و تقاضا را تکمیل کند و چرخ اقتصاد را در این صنعت به حرکت در آورد.   توانا اظهار کرد: برنامه های علمی متنوعی از جمله سمینار، همایش، میزگرد و کارگاه های مختلف همزمان با نمایشگاه طی مدت ۲ روز در محل سالن های مرکز همایش های کیش با حمایت شتابدهنده فعال در این حوزه و با حضور فعال شرکت های مادر تخصصی و شرکت های دانش بنیان و استارت آپی، انجام می پذیرد که بر غنای نمایشگاه و کیفیت آن خواهد افزود.

همچنین در این نشست رئیس کارگروه علمی نمایشگاه «کیتکس» با اشاره به اینکه در نمایشگاه «کیتکس»، مهمترین فناوری های جهان وجود دارد، افزود: در انقلاب چهارم و پنجم صنعتی قرار داریم که همه اینها مرتبط به این نمایشگاه است.

عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز با اشاره به اینکه در بحران کرونا آنچه که کشور و دنیا را سرپا نگهداشت همین فناوری اطلاعات بود، افزود: برخی کشورها قرنطینه را بر اساس همین فناوری انجام دادند و آموزش ها از طریق فناوری اطلاعات برپا شد.

وی با یادآوری این مطلب که بعد از حدود ۲ سال حالت نیمه تعطیلی، نمایشگاه بسیار بزرگ در این حوزه شکل می گیرد، افزود: اکنون و در آینده ثروتمندترین شرکت های جهانی شرکت های فناوری و ارتباطات هستند و دیگر شرکت هایی نظیر «بنز»، جز ثروتمند ترین ها نخواهد بود و شرکت های فناوری اطلاعات بر اساس فناوری به سایر شرکت ها می دهند بزرگترین شرکت های دنیا خواهند بود.

صفوی با اشاره به اینکه این نمایشگاه مرکز ثقل اطلاعات و فناوری اطلاعات خواهد بود و انجمن های علمی مرتبط با فناوری اطلاعات در این نمایشگاه حضور دارند، تاکید کرد: این باعث شده وبینارها و سمینارها هم به طور ویژه به شکل علمی و جدی تر شکل بگیرد و تعداد زیادی از استارت آپ ها در این نمایشگاه شرکت می کنند.

وی با اشاره به اینکه ۵۰ تا ۶۰ درصد استارت آپ های کشور آمریکا توسط کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خریداری شده است و اگر بتوانیم در میان استارت آپ ها خودی، نشان دهیم تحولات خوبی در منطقه و جهان رقم خواهیم زد، تاکید کرد: با تسهیلات ویژه تعدادی از برترین های فناوری اطلاعات را دعوت کردیم و جنبه نوآورانه و علمی نمایشگاه برای همه مهم است.

صفوی افزود: یکی از مسئولیت های مدیر عاقل، با دانش و فهیم شناسایی این تحولات است و برای این هدف حدود ۱۰ سخنرانی علمی در مرحله اول برای این نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

و در ادامه جواد مرادپور اضافه کرد : دومین نمایشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات کیش با عنوان «کیتکس»، در ۶ محور نظیر هوش مصنوعی، شهر هوشمند، فناوری های مالی و رمز ارزها، بلاک چین، رسانه های دیجیتال و اینترنت اشیا برپا می شود.

مدیر عامل شرکت «فروغ افکار» و مجری نمایشگاه «کیتکس» اضافه کرد: این نمایشگاه از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در مرکز دائمی نمایشگاه های بین المللی کیش برپا خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه در ایام برپایی نمایشگاه از ساعت ۹ تا ۱۳ سمینارها و همایش ها با محوریت نمایشگاه در سالن همایش پا برگزار می شود، اظهار کرد: در این مدت رویداد مستند، تا ساعت ۲۲ «رویداد آینده» پخش می شود.

مرادپور با اشاره به اینکه این نمایشگاه در راستای توجه به شعار سال و تکمیل زنجیره علم، فناوری به منظور تولید ثروت برپا می شود، افزود: دبیرخانه مرکزی این نمایشگاه در فارس و شیراز است و شرکت های زیادی از فارس هم در نمایشگاه حضور دارند اما یک دبیرخانه هم در تهران برای تسهیل روند، فعال خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه هیئت های تجاری از کشورهای سوریه، قطر، عمان و امارات متحده عربی در این نمایشگاه حاضر خواهند بود، اظهار کرد: این نمایشگاه در ۱۴ هزار مترمربع ۲ برابر دوره گذشته برپا می شود و در این دوره شرکت هایی حضور دارند که در دوره گذشته جای آنان خالی بود و رشد بیش از یکصد درصد را شاهد هستیم.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments