کنفرانس بین المللی یادگیری و یاددهی الکترونیکی با سخنرانی معاون اول رئیس جمهور افتتاح شد.

چهاردهمین کنفرانس ملی و هشتمین دوره بین المللی کنفرانس یادگیری و یاددهی به میزبانی موسسه آموزش عالی مهرالبرز و با همکاری انجمن علمی یادگیری الکترونیکی (یادا) با شعار به سوی یادگیری الکترونیکی اثر بخش در روزهای ۱۳ و ۱۴ اسفند ماه به صورت کاملا آنلاین برگزار می‌گردد.

در آیین افتتاح این رویداد، ابتدا دکتر کمال خرازی ریاست کنفرانس در سخنانی، یادگیری الکترونیکی را ضرورت امروز زندگی بشری بر شمرده و با اشاره به تحولات شگرف در حوزه های فناوری، خواستار تلاش و همت همه دست اندرکاران حوزه آموزش برای تقویت و بهره گیری از ظرفیت های ارزشمند این مدل آموزشی شدند.

ایشان همچنین برگزاری این کنفرانس به ویژه در دوره بحران پیش آمده از کووید ۱۹ را فرصتی مغتنم در جهت همفکری و هم افزایی بیشتر اساتید و دانشجویان این حوزه به منظور رشد علمی روش ها و ابزارهای یادگیری و یاددهی دانستند.

دکتر رحیم عبادی دبیر کنفرانس نیز طی سخنانی با مروری بر تحولات فناوری در یادگیری و آموزش، ظهور اینترنت را پدیده ای برای تبدیل جهان امروز به مدرسه و دانشگاهی برای همه با پروتکل www بیان نمود و با ذکر ویژگی های متفاوت این کنفرانس همچون برگزاری کاملا برخط (آنلاین) و میزبانی یک موسسه آموزش عالی برای نخستین بار، برنامه های این رویداد علمی را تشریح نمود که حضور اساتید صاحب نام خارجی از ۵ کشور پیشرو در حوزه یادگیری الکترونیکی به عنوان سخنرانان ویژه، برگزاری بیش از ۱۰ نشست علمی پیش از کنفرانس، اجرای ۸ کارگاه تخصصی و همچنین ارائه ۱۴۲ مقاله فارسی و انگلیسی در این کنفرانس از جمله آن می باشد.

دکتر خدایار ابیلی، ریاست موسسه مهرالبرز ضمن ابراز افتخار از میزبانی این کنفرانس با معرفی این نخستین موسسه آموزش عالی الکترونیکی، اهداف این رویداد علمی را کیفیت بخشی و ارائه تجارب و دستاوردهای مهم علمی و پژوهشی در این حوزه بیان نمود.

معاون آموزشی وزارت علوم با اشاره به اینکه محور اصلی امروز ایجاد شده در زیست بوم علم و فناوری که باعث قدرت کشور شده است آموزش می باشد که در دوران بیماری کووید ۱۹ اهمیت روزافزون آموزش آن هم در بستر الکترونیکی آشکارتر شد، وی با بیان اینکه به کارگیری فناوری در امر آموزش موجب انعطاف پذیری می گردد، غلبه بر زمان و مکان و ایجاد فرصت برابر تحصیل برای همگان را ویژگی مهم این نوع آموزش بر شمرد. ایشان با ابراز امیدواری نسبت به تداوم همکاری پیش آمده خواستار تلاش همگانی در جهت توسعه و بهبود آموزش الکترونیکی اخلاق محور در کشور شدند.

دکتر اسحاق جهانگیری سخنران کلیدی مراسم افتتاحیه این برنامه بود که ضمن تبریک به همه دست اندرکاران و حاضران در این همایش مهم، نواندیشی و نوآوری در مدل های آموزشی حتی در صورت رویرو نشدن با بیماری عالم گیر کووید ۱۹ با توجه به رشد و توسعه پرشتاب فناوری های اطلاعاتی و ارتباطی و الزامات توسعه همه جانبه موزون و پایدر را امری ضروری و اجتناب ناپذیر بیان نمودند.

معاون اول رییس جمهور ضمن تجلیل از همت دکتر خرازی و موسسه آموزش عالی مهرالبرز در برگزاری این کنفرانس بر اهمیت موضوعات و نتایج آن در این برهه پر سوال عالم گیری بیماری و نقش آن بر حوره آموزش کشور تاکید نمودند و از وزارت علوم خواستند تا به نهادینه کردن نقش آموزش الکترونیکی در دوران پساکرونا نیز اهتمام جدی بورزند و زمینه مشارکت هر چه بیشتر بخش های غیردولتی در این حوزه را فراهم نمایند.

وی در پایان با بیان اینکه اگر امروز مدارس و دانشگاه های ما در این وضعیت کرونایی تعطیل نشده و نمی شوند به اعتبار این دستاورد علمی یعنی آموزش مجازی ویا سیستم یادگیری الکترونیکی است، پس باید برای ایجاد زیرساخت و همه گونه تقویت آن سرمایه گذاری جدی صورت گیرد و شرایط و امکانات لازم برای بهبود و اثر بخشی آن اقدام نمود.

علاقمندان جهت دریافت اطلاعات بیشتر می توانند به آدرس http://icelet2021.mehralborz.ac.ir مراجعه نمایند.

 

منبع: مؤسسه مهرالبرز

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments