هدف کمیته دانشجویی چیست؟

  کمیته دانشجویی می‌کوشد با گردهم‌آوری دانشجویانی که در دانشگاههای مختلف به تحقیق در زمینه یادگیری الکترونیکی مشغولند نوعی تشکل صنفی علمی ایجاد کند که در آن دانشجویان تجربیات علمی و دانشگاهی خود را به یکدیگر به اشتراک می گذارند و از همکاری با یکدیگر سود می برند. این کمیته تعاملات جدی با کمیته های دیگر انجمن شکل داده است تا بتواند شرایط مناسبی برای دانشجویان فعال فراهم آورد. اهداف زیر در این کمیته دنبال می‌شود:

  • جذب دانشجویان فعال در حوزه یادگیری الکترونیکی
  • همگرایی دانشجویان این حوزه در دانشگاههای مختلف و در حوزه های مختلف  (در نهایت به تعاملات بین رشته ای بین دانشجویان دانشگاههای مختلف و حتی پروژه های مشترک چندوجهی دانشجویان بیانجامد)
  • همکاری انجمن با آزمایشگاههای تخصصی دانشگاهها در قالب تفاهم نامه (مرتبط با فعالیت کلی انجمن که از طریق فعال سازی بدنه دانشجویی قابل انجام است)
  • انتشار مقالات دانشجویان ارشد و دکتری در ژورنالهای انجمن

ایفای نقش فعال در معرفی فرصتهای شغلی به دانشجویان و معرفی افراد  توانمند به صنعت به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی پژوهشها و امور اجرایی حوزه های مرتبط و دانشگاههای مجازی

مزایای فعالیت در کمیته دانشجوئی یادا چیست؟

دانشجویانی که در کمیته دانشجویی فعالیت می‌نمایند از مزایای علمی و غیرعلمی این عضویت به شرح زیر سود می‌برند:

 

از منظر علمی: در جریان آخرین اخبار این حوزه قرار می‌گیرند. از آنجا که اطلاعات این دانشجویان در پرتال درج می‌گردد آنها می‌توانند در زمینه‌های تحقیقاتی مورد نیاز از کمک هم بهره‌مند شوند. علاوه بر این دانشجویان به کمک هم یک خبرنامه دانشجویی را هر ماه منتشر می‌سازند که در این خبرنامه به بیان ایده‌ها و دستاوردهای علمی خود می‌پردازند. درج اطلاعات پایان‌نامه‌ها و مقالات این دانشجویان در پرتال این امکان را فراهم می‌آورد که مقاله‌های آنها توسط سایر دانشجویان مورد ارجاع قرار بگیرد. علاوه بر این ژورنال تخصصی انجمن که بزودی مراحل کسب مجوز آن به اتمام می رسد محل خوبی برای بیان دستاوردهای علمی این دانشجویان است و مطابق رایزینهای کمیته دانشجویی با هیات مدیره انجمن قرار شده است مقالات دانشجویان عضو در اولویت داوری و انتشار قرار داشته باشد.

 

از منظر بازارکار: از آنجا که انجمن دارای اعضای حقوقی متنوعی شامل دانشگاههای مجازی و شرکتهای فعال در حوزه یادگیری الکترونیکی است عضویت دانشجویان در انجمن و فعالیت در کمیته دانشجویی زمینه معرفی آنها را به بازار کار فراهم می‌آورد. تعاملات خوبی با موسسات انجام شده است تا نیازمندیهای خود را در این بخش اعلام نمایند.

انتظارات از عضو کمیته دانشجوئی یادا چیست ؟

دانشجویان عضو کمیته دانشجویی در بخشهای زیر فعالیت می نمایند:

روابط عمومی و عضویت

می‌کوشد با شناسایی دانشجویان اساتید مختلف و برقراری ارتباط با آنها ایشان را به عضویت در انجمن ترغیب نماید و مراحل عضویت آنها را در انجمن و درگاه آنرا پیگیری کند تا بعد از آن دانشجویان با دریافت خبرنامه از آخرین رویدادهای انجمن مطلع گردند.

آموزش و پژوهش

با اطلاع‌رسانی درباره فعالیتهای آموزشی و پژوهشی دانشگاههای داخل کشور، دانشجویان را در جریان آخرین دستاوردهای حاصله قرار دهد. اخبار جلسات دفاع ارشد و دکتری نیز در این بخش جمع‌آوری می‌گردد. چکیده این بخش در خبرنامه درج می‌گردد و برای تمام اعضا ایمیل می‌شود.

دانشگاههای مجازی

در این بخش راجع به وضعیت جاری دانشگاههای مجازی کشور اطلاع رسانی می‌گردد و برنامه‌های جاری، دستاوردها و مشکلات آنها درج می‌گردد تا تجربه‌های حاصل در دانشگاههای مختلف در کنار یکدیگر بصورت قابل مقایسه درآید.

ارتباط با صنعت

در این بخش دانشجویان می‌کوشند با جمع آوری اطلاعات موسسات دولتی و غیردولتی، دستاوردهای آنان را تشریح کنند و حتی نسبت به اطلاع‌رسانی درباره نیازهای بازار کار اقدام کنند. به این ترتیب دانشجویان در جریان آخرین اخبار حوزه‌های تحقیقاتی و فناوری قرار می‌گیرند و می‌توانند به تدریج با شناسایی زمینه‌های فعال داخل کشور خود را آماده نمایند.

چه کسانی می توانند به عضویت کمیته دانشجوئی یادا در آیند؟

از آنجا که رشته یادگیری الکترونیکی به تحقیقات میان رشته ای نیاز دارد لذا از تمام دانشجویان ارشد و دکتری رشته‌های مرتبط با یادگیری الکترونیکی دعوت به عمل می آید در انجمن عضو شوند و در کمیته دانشجویی فعالیت نمایند. رشته های علوم تربیتی، روانشناسی، تکنولوژی آموزشی، فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر، برنامه‌ریزی درسی و نظایر آن در این حوزه جای می گیرند و عضویت دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی که در زمینه های مرتبط با یادگیری الکترونیکی تحقیقات خویش را انجام می دهند مورد استقبال است

چگونه می توان عضو انجمن شد و در کمیته دانشجوئی عضویت یافت؟

هر دانشجو می‌تواند عضو انجمن یادا باشد. برای آنکه ثبت نام دانشجویان به سادگی انجام شود انجمن شرایط بسیار سهلی برای ایشان درنظر گرفته است و هزینه عضویت بسیار کمی منظور شده است به نحویکه بتوان بدنه دانشجویی بزرگتری در انجمن شکل داد. کافیست دانشجویان مدارک مورد نیاز که شامل مدارک دانشجویی و فرم ثبت نام است را آماده نمایند و در پرتال در بخش  عضویت نسبت به آپلود آنها اقدام کنند.